Cuma, Şubat 26, 2016

Sayısal Loto Programı Nasıl Kullanılır?

11/07/2016
Sayın Talat Doğan'ın yazdığı programlardan olan sayısal lotocu programının kullanımı hakkında anlatıma yer vereceğiz. Program garanti sayılarının belirlemesine göre seçilen sayılar için kolon düzenlemektedir. Haftalık verdiğimiz bültenlerimizden özenle seçtiğiniz sayıları buraya kodladıktan sonra garanti sayısını seçiyorsunuz.

Sayısal Loto Programı Nasıl Kullanılır?

Bültenlerimizde bulunan sayıların bütün özelliklerini görerek seçtiğiniz için bir çok sayıyı elemiş oluyorsunuz. Nereden baksanız elinizde 49 sayıdan 15 adet kadar sayı kalıyor.
Bu 15 adet sayıyı kodladıktan sonra en az olacak şekilde kolon yapmasını isterseniz 6 garanti düğmesine basınız.
Buradaki garanti seçimlerinin anlamı sizin seçtiğiniz sayılara mutlaka büyük ikramiye vuracaktır anlamına gelmez. Program seçilen sayılara göre en azdan en fazlaya kadar derecelendirme yaparak detaylandırma ve özetleme yapar.
Örneğin;
15 sayı  2 garanti seçiminde 50 kolon üretti. 
15 sayı  3-4-5-6 garanti seçiminde ise daha fazla kolon üreterek seçtiğiniz sayılardan üretilen kolon sayısını artırarak büyük ikramiyeyi yakalama ihtimalinizi artırır. 
Şimdi burada açmazlardan birini açıklamaya çalışacağız. 
15 sayı ile 6 garanti yaptığınızda örneğin 150.000 adet kolon çıktı. Bu kolonların tamamını oynadığınızı varsayalım. Seçtiğiniz sayılardan 4-5 bilme imkanı az olan sayıları seçmişseniz büyük oranda zarar edeceksiniz demektir. 
Sayısal loto da on numaradaki gibi kendini amorti etme olmadığı için paranızın tamamı veya belirli bir oranını kaybedebilirsiniz. 
İşte bu olumsuzluğun önüne geçmek için biz blogumuzdaki bilgileri veriyoruz. 
Burada yeniden değinmeden üzerinden geçeceğiz. Belirli değişkenleri sabit kabul ederek belirli gruplardan belirli sayıların seçilmesi ile en büyük çemberin daraltılması şeklinde bir işlem uyguluyoruz. 
İzleyenlerimiz yukarıda belirttiğimiz 150.000 kolon örneğindeki gibi kolonların tamamını uygulamayacaktır. 
Bizim yaptığımız işlemleri izleyenlerimizin yapamayacağı için izleyenlerimizden seçtikleri sayıları mail yolu ile göndermelerini istiyoruz. Dosyayı istenilen şekle getirdikten sonra kendilerine son hali ile geri gönderiyoruz. 
Bu dosya, blogda dışarı link verme konusunda sorun olduğu için kaldırılmıştır. İsteyen izleyenlerimiz mail yolu ile iletişime geçtiklerinde kendilerine istedikleri dosyalar gönderilecektir. 
Burada dosyaların ne olduğu ayrı ayrı yazıldı. Talep eden kimselere gönderilecektir. 

Bu dosya ile blogumuzda verdiğimiz bültenlerimizden değişkenleri belirleyeceksiniz. 
Grup düzeni,
Derece düzeni, 
Asal durumu,
Tek-Çift olma durumu,
Bu değişkenlere göre size gönderdiğimiz dosyadan istediğiniz şekillerde filtrelemeler yaparak filtreleme sonucunda çıkan kolonları düzenleyebileceksiniz. 
Bu şekilde 150.000 kolon içinden oynamak isteseniz en fazla 500-1000 civarında kolon oynayarak büyük bir yükten kurtulacaksınız. 
Bu sayede bu kolonların arasından tutturma ihtimaliniz artacak ve kazancınız oran olarak daha fazla olacaktır.
Yukarıda belirttiğimiz değişkenlere ilerleyen zamanlarda daha farklı değişkenler ekleyerek yüksek oranda doğruluğa ulaşan daha az kolonlar düzenleyerek daha yüksek ikramiyeler kazanabileceksiniz.

Programda bu işlemleri yaptıktan sonra önce güncelle diyor ve kolonları oluşturmasını istiyoruz.
Kaydet ve kapat düğmeleri ile çıkıyoruz. Listeden açılan pencerede haftanın sayısını yazdığınızda görülecektir. Listeden yeniden içine girdiğinizde güncelle demeniz gerekir.

Sayılarınızı seçtiniz ve 150.000 kolonun tamamını oynamasanızda çekilişler yapıldıktan sonra durumun kar/zarar durumunun ne olduğunu bilmek istiyorsunuz. 
Sonuçlar düğmesine tıklıyor, oynadığınız haftanın sayısının aynısını buraya yazarak Milli Piyango sitesinden aldığınız sonuçları buraya yazın. Kaydet deyip çıkınız. Tekrar çekilişler yapılmazdan önce sayılarını seçtiğiniz kolonları listeden bulup açın. 
Güncelle ve değerlendir düğmelerine tıklayınız. 
Seçtiğiniz sayılara ikramiyeler isabet etmiş ise burada ne kadar kazandığınız hangi sayıları bildiğiniz vs. bütün ayrıntıları yazacaktır.
Bu şekilde birden fazla kez seçimlerinizi yüksek doğruluk getirdiğine kanaat getirmeden yüksek miktarlara çıkmayınız, büyük riskler almayınız.
Program ile ilgili bilgileriniz kullandıkça daha da artacaktır burada acemilik çekemeyecek kadar anlatılmıştır. 

Bunların dışında banko sayılar vardır. 49 adet sayının içinde çok güvendiğiniz bir sayı vardır ve bu sayının mutlaka çıkacağını düşünürsünüz ve bütün kolonlarınızda olmasını istersiniz. 
Bu durumda birden fazla banko sayı girebilirsiniz.
Biraz önce seçtiğiniz 15 sayının içinde veya dışında banko sayı belirleyebilirsiniz.
Bu sayı veya sayılar bütün kolonlarınızda sabit bulunacağı anlamına gelir. 
Bize göre, verdiğimiz sistemler ile böyle bir riske girmek gereksizdir.
Etkileyenlerinin bile sayısının tam olarak bilinmediği bir sistemde banko sayı tutmak en büyük riski almaktır. 

Sayısal loto için yapılan işlemleri bu şekilde özetleyebiliriz. İzleyenlerimiz yine anlamadıkları konularda iletişime geçebilirler. 

Yukarıda sayısal lotoyu örnek göstererek genel bir açıklama yapmıştık. Bütün oyunlara ilişkin ayrıntıları ise kendi başlıkları altında açıklayacağız.

ON NUMARA

On numara açıklamasında yaptığımız konulara burada ayrıca değinmeyeceğiz. Seçeceğiniz 5'erli grupları hangi gruplardan çıkacağını tahmin ettikten sonra sayıları bu grublara dağıtınız.

Burada on numaranını kolaylığı kendini gösteriyor. seçtiğiniz 2-3 grup düzeninden çıkabilecek sayıları belirledikten sonra bu sayıları programa kodlayınız. Örneğin 3 grup seçmiş olun bu gruplardan seçebileceğiniz en az sayıda ve çıkma ihtimali yüksek olan sayıları seçiniz. Hedefimiz büyük ikramiyeyi kazanmak olduğu için bu şekilde bir tercih yapıyoruz.
Elbetteki hiç sayı bilmeyerek %200 gibi bir oranda kar etme düşüncesinde de olabilirsiniz.
Bu durumda hiç çıkmayacak sayıları tablomuzdan tahmin edebilirsiniz. Bu sayıların oranı %27.5'dir.
Seçeceğiniz bir sayının çıkmama ihtimali en az %30 civarındadır. Ben büyük ikramiye bilmeyeyim kısa günün karını bulayım derseniz buda bir yöntemdir. Fakat oynadığınız kolonlardan 1 sayı isabet ederse kolon kendini amorti edemez.
Bu şekilde gruplardan seçimlerinizi yaparak programdan çıkan kolonların tamamını veya istediğiniz kadarını oynayabilirsiniz.
Asal sayılardan 5-6 adet sayı çıkmaktadır. Toplam asal sayılardan derecesi yüksek olanları seçerek çıkmama ihtimali olan sayılardan bir küme oluşturabilir bu sayıları programa kodlayarak kolonlarınızı düzenleyebilirsiniz.
Elbetteki sayısal oyunlarda şans faktörü kadar bloglarımızda anlattığımız faktörlerin de etkisi vardır ki hiçbirşeyin tesadüf olmadığına inanıyoruz. Bazı durumlarda olma ihtimali çok düşük sonuçlar bile gerçekleşebiliyor. Bunları haftalık bültenlerimizde görebilirsiniz. Böyle bir sonuç çıkmıştır ve bu sonucun olma ihtimali şudur şeklinde açıklamalarımızı da ekliyoruz. Yorum yapmasak bile kendiniz bu olasılıkları görebilirsiniz.

ŞANS TOPU

Program ile kazanması en kolay olan oyunlardan bir tanesi de şans topudur. Şans topunda sürekli belirttiğimiz gibi derecesi 0-1 olan sayıları çıkmaktadır. Bazen bu çizginin dışına çıksa da genelde bu şekilde gelmektedir. Grup düzenleri makul seviyede olsa da derece düzenleri bazen zor yerlerden gelebilmektedir.
Tahmin tablomuzdan derecesi 0-1 olan bütün sayıları programa kodlayınız.
Daha sonra 34 sayıdan çıkacağını tahmin ettiğiniz en az sayıda sayıyı tablomuzdan seçerek kodlayınız. Belirli bir sayıda kolon çıkacaktır. Bu kolon sayısını oynayabileceğiniz kadar sayıda tutarak veya bir kaç kolon oynayacaksanız bu kolonlar arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz.
Şans topunda +1 sayısı mutlaka kazandıran bir sayı olduğu için yanına bir kaç sayı veya tamamını doğru bildiğinizde kazanmanız çok kolaydır. Yalnız seçilecek sayı adeti az olduğu için ilk sayı seçimlerinizi dikkatli ve az sayıda yapınız. Rassal seçimden ziyade oynadığınız kolonların hem geçmişte düzenlenen oyunlar arasından benzersiz ve hali hazırda oynanan kolonlar arasından da benzersiz olmalıdır. Bunun tam bilgisine erişemeyeceğimiz için işin burası şansa kalmış oluyor.
Programdan oynadığınız oyunları kayıt edebilir çekilişler yapıldıktan sonra sonuçları girdiğinizde değerlendirmelerini yaparak kazancınızı veya kaybınızı görebilirsiniz.
Programda bir iki sayıyı değiştirdiğinizde sonuçların nasıl büyük bir değişim gösterdiğini kendiniz de görebilirsiniz.
Blogumuzu ve programı ilk kullandığınız zamanlarda hemen yüksek meblağlarda kolonlar düzenlemeyiniz. Seçimlerinizde doğru sonuçlara ulaştığınıza kanaat getirene kadar yüksek adetlerde kolon düzenlemeyiniz.

SAYISAL LOTO

On numara ve şans topunda program ile kolon düzenlerken kaybetme oranı düşük olmaktadır. Bu durum sayısal loto için geçerli değildir. Çıkmayacak sayıları seçmeniz durumunda oynadığınız kolonları kaybedersiniz. Yine bunun için temkinli olarak çıkabilecek en az sayıda sayıyı seçerek en az sayıda kolon düzenlemekte fayda vardır.
Bu program için ise takip edeceğimiz yöntem şudur.
Grup elemesi yapmak;
Her hafta verdiğimiz bültenlerimizde çıkabilecek grup düzenlerini vermekteyiz. Bu grup düzenlerinden hangisinin çıkacağını tahmin ettikten sonra elemeniz gereken grup düzenleri kendini gösterecektir. Bu grup düzeni her gruptan kaç adet sayı seçmeniz gerektiğini de size gösterecektir.
Örneğin; 02112 grup düzeni olsun.
Bu şekilde 1. grupta bulunan bütün sayıları seçimlerinizden çıkarmış oluyorsunuz.
Bunun dışında elemeye devam ediyoruz.
Şanslı sayılar tablomuzda 5. satırda bulunan sayılardan 1-2 tane ya da hiç çıkmayacaktır.
Planınıza göre bu sayılardan kendi düzeninize uyan sayılardan seçiniz.
Gerisini tablodan seçeceğiniz sayılar arasından eleyiniz.
Yine şanslı sayılar tablosundan kalan dört satırdan ise çıkabilecek sayıları tablodan derece ve diğer durumlarını değerlendirerek seçebilirsiniz.
Buraya kadar yaptığınız seçimler size yetiyor ise bu sayılar ile seçtiğiniz sayılardan çıkan kolonların tamamını veya arasından istediğiniz kadarını düzenleyebilirsiniz.
Bunun dışında bu 3 oyun için seçtiğiniz sayıları bize gönderebilirsiniz. Biz bu sayıların,
Grup düzenleri,
Derece düzenleri,
Tek-çift düzenleri,
Asal düzenleri,
ve blogumuzda yer vermediğimiz diğer düzenleri de her kolon için tek satırda görecek şekilde ayarladıktan sonra size geri göndereceğiz. Bu sayede gönderdiğimiz excel tablosundan filtrelemeler yaparak istediğiniz kriterlerde kolonları görebilecek istediğinizi düzenleyebileceksiniz.
Zaten kolonların tamamını düzenleyecekseniz de durumlarının ne olduğunu görecek tamamını oynamak veya çıkarılması gereken kolonlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

3 tane oyun için dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de excel 10.000 satırdan fazla filtleremeyi sağlıklı yapmadığı için 9990 kolondan fazla kolonluk sayı göndermeyiniz.

Yine bu programlar ile ilgili izleyenlerimizden gelecek soru ve görüşler doğrultusunda eklemeler düzenlemeler yapılacaktır.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle, 

İyi çalışmalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki Toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

İzleyici Yorumları

Copyright ©201∞ Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL MEHMET tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.