Cuma, Şubat 26, 2016

Tablodan Seçtiğiniz Sayılar İle Hazır Seçim Nasıl Yapılır?

22/06/2016
Bugünkü blogumuzda bültenlerimizin başlangıcında verdiğimiz tablodan seçtiğiniz sayıların özelliklerini anlamlandıracak şablon hakkında bilgi vereceğiz. Aşağıda örneğini vereceğimiz tablo üzerinden yazımızı inceleyebilirsiniz.

SAYISAL LOTO ÖRNEK TABLOSU
ON NUMARA ÖRNEK TABLOSU
İzleyenlerimizden istedikleri parametreleri bir araya getirerek, istedikleri sayıları oluşturmada zorluk çektikleri konusunda mailler geliyor.
Bu zorluğu aşmak için şöyle bir yöntem izleyeceğiz. 
Diğer sayısal oyunlarındaki bültenlerimizde çok kez yazdığımız bir konu vardı. Oluşturduğumuz excel dosyası ile istenilen sayıları ilgili parametrelerin özelliklerine göre filtreleyerek istediğiniz grup, derece, ve diğer parametrelere seçimlerinizi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. 

Bu blogumuzda bu dosyanın bir örneğini ve çalışma şeklini vereceğiz. 

Aşama aşama yapılması gereken işlemleri açıkladıktan sonra sizden sadece istediğiniz sayıları belirli bir adette seçmenizi isteyeceğiz. Bu sayılar ile blogumuzda verdiğimiz programlar aracılığı ile kolonlar hazırlayacağız. Bize gönderdiğiniz sayıları excel dosyasında yerlerine koyarak özelliklerine göre ayıracağız. Dosyamızın son halini hazırladıktan sonra size mail ile göndereceğiz. 

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken işlemleri dosyayı nasıl kullanmanız gerektiğini hem buradan hem de dosyanın içinde anlatacağız.  
Çok kolay bir şekilde istediğiniz parametrelere göre sayıları filtreleyerek kolonlar elde edecek ve bu kolonlar ile kuponlarınızı düzenleyebileceksiniz. 

Bunun dışında bu zamana kadar blogumuzda vermediğimiz çıkan sayıların toplamları ve değişim aralığı gibi parametreleri de bu dosyada hizmetinize sunacağız. Tavsiye ettiğimiz sayı toplamları ve değişim aralığı değerlerini kullanarak büyük ikramiye kazanma ihtimaliniz artacaktır.  

Yukarıda sözlü olarak işlemleri anlattıktan sonra aşağıda ise madde madde anlatarak özetlemeye çalışacağız. 

 1. Haftalık bültenlerimizin başlangıcında verdiğimiz tablomuzdan çıkabileceğini tahmin ettiğiniz gruplara yakın uygun derece düzenleri olan belirli bir sayıda rakam seçeceksiniz. Bu sayıların kaç adet olması gerektiğini belirteceğiz. Tablodan nasıl bir seçim yapmanız gerektiğini bültenlerimizde anlatmıştık. Burada farklı olarak haftalık bültenlerimizde verdiğimiz ilk 10 grup düzenine yakın olacak şekilde grup düzenlerini belirleyiniz. Örneğin baktığınızda bu grup düzenlerinde hiç 1. gruptan sayı seçmeniz gerekmiyor veya 2.'den vd. kafadan bunları elemiş oluyorsunuz. Belirttiğimiz şekillerde belirli adette sayılarınızı seçiyorsunuz. 
 2. Bu sayıların derece düzenlerini dengeli bir şekilde seçmeniz gerekiyor sayıların tamamının dereceleri ne en üst sınırlarda ne de en alt sınırlarda olmalıdır. Dengeli bir şekilde derecelerini dağıtmalısınız.
 3. Bu sayıları seçtikten sonra belirttiğimiz mail adresine bize mail atınız. 
 4. Biz size bu sayıları linkini verdiğimiz programda kodlayarak kolonlarınızı elde edeceğiz. 
 5. Bu kolonları excel dosyamıza yerleştireceğiz. 
 6. Gereken bütün ayarlamaları yapıp son haline getirdikten sonra size göndereceğiz. 
 7. İsterseniz bizim tablolarımızda verdiğimiz grup ve derece düzenleri ile filtreleme yaparak çıkan kolonların tamamını isterseniz bir tanesini veya bir kısmını oynayabilirsiniz. 
 8. Benzersiz kolon sistemine göre her grup düzeninden bir tane kolon düzenleyiniz. Bu sayede kazanma ihtimaliniz %100 olacaktır. Bu grup düzeni ve derece düzeni sabit olarak düzenlediğini ikinci bir kolon kazanma ihtimalinizi azaltacak %0'a kadar düşürecektir.
 9. Amacımız kazanmanızı sağlamak olduğu için bütün olumsuz durumlar hakkında bilgiler vereceğiz.
 10. Excel kullanmayı bilen bir kimse dosyanın nasıl çalıştığını hemen kavrayacaktır. Bilmeyenler için ise nasıl kullanıldığı tarif edilecektir. 
 11. Bu dosya blogumuz için yaptığımız bütün çalışmaların sonucudur. 
 12. Dosyamızı belirli bir süre ücretsiz vereceğiz. 
 13. Talebin belirli bir seviyeye ulaşması durumunda dosyamızı izleyenlerimize ücretli olarak göndereceğiz. 
 14. Gönül ister ki bu hizmeti sürekli bedelsiz verelim fakat bedelsiz vermemiz durumunda ise büyük bir talep olacak ve bu talebe cevap vermekte zorlanacağız. Bu yığılmanın önüne geçmek için sembolik miktarda bir ücret talep edeceğiz.
 15. Bu sistemin çalışması için uzun uzun uyulması gereken kurallara ihtiyaç bulunmamaktadır. 
 16. Sadece yukarıda bahsettiğimiz şekillerde yönergeleri izleyerek isteğiniz doğrultusunda kolonlarınızı kendiniz düzenleyeceksiniz. 
 17. Çok büyük adetlerde kolon düzenlemeyeceğiniz için kolonlarınızı filtreledikten sonra el ile kalemle işaretleyerek düzenleyebilirsiniz. 
Bu dosya sadece örnek olması açısından blogumuzda duracaktır.

Bu dosya her hafta tablomuzdaki bilgilerin güncellenmesi ve sizin seçeceğiniz sayıların sürekli değişmesi nedeni ile tek kullanımlıktır. 
Kolon düzenlemek istediğiniz oyun ile ilgili sayılarınızı her seferinde bize göndermelisiniz. 
Biz dosyanızı hazırladıktan sonra size göndereceğiz. Bu dosyayı sadece o hafta çekilişi yapılacak haftaya istinaden kullanabileceksiniz. Sonraki haftalarda aynı dosya işe yaramayacaktır. 

Sonraki hafta aynı dosyayı kullanmak isterseniz şu durum ile karşılaşacaksınız. 
Bir sonraki hafta bütün sayıların dereceleri değişeceği için sayılar tam karşılığını bulmayacaktır. 
Örneğin geçen hafta derecesini seçtiğiniz 1221 düzeni sonraki haftada 2112 olarak gelebilir.
Bu nedenle bültenlerimizin tamamı yayınlandıktan sonra çekiliş yapılıncaya kadar geçerlidir.
Size gönderdiğimiz dosya da yine aynı şekilde çekiliş yapılıncaya kadar geçerlidir. 
Çünkü ertesi hafta sayıların bütün özellikleri değişmekte yeni şekiller almaktadır. 
Bu düzenleri oluşturup sonraki haftaya her seferinde hazırlık yapmaktayız. 

Sayısal loto blogumuza bahsettiğimiz dosya başlıkların olduğu sekmeye eklenmiştir.
Dosya şekil olarak böyle olacaktır. İlk zamanlarda izleyenlerimizden seçim yapmaları gereken sayıların adetini 15 olarak belirlemelerini isteyeceğiz.

Belirttiğimiz sistem sadece süper loto için çalışmamaktadır. Sayın Talat bey onun için bir program yazmadığı için süper loto için bu düzeni uygulayamıyoruz. İlerde kendisinden müsadesini alabilirsek biz yazma işini yapabiliriz. Süper loto içinde bir kolon hazırlama programı gerek Talat bey'in yazması durumunda gerek başka kanallardan elde etmemiz durumunda onu da ekleyeceğiz.

Şu anda kolon üretebildiğimiz oyunlar:
On numara,
Şans topu,
Sayısal loto,
oyunlarıdır.

Dosyanın içeriği ile ilgili bir kaç konuya da değinmek isteriz.
Örneğin kolon oluşturulmasını istediğiniz sayılar normal olmayan grup düzenlerini oluşturabilir. Bu grup düzenleri için ne yapacağınız konusunda blogumuz ayrıntılı bilgi vermektedir.
Bu grup düzenlerini kendi tercihlerinizin dışında tutacak veya kendi seçiminizi doğrultusunda tercih yapabileceksiniz. Bunun dışında hiç çıkma ihtimali olmayan grup düzenlerine kolon düzenlemek kuyuya taş atmaktan farksız olacaktır. Parayı sokağa atmak istemeyeceğimiz nedeni ile en isabetli düzenler ile ilgileneceğiz.

Blogumuzda verdiğimiz hizmet ile çok önemli bir adım attığımız düşüncesindeyiz.
Bu tablomuz en basit bir tablodur. Blogumuzun başlangıcında bulunan anlaşılması zor olan tabloyu bu dosyada bulunan özet veriler ile kullanılabilir hale getiriyoruz.

İzleyenlerimizin şöyle bir taleplerine de cevap verebiliriz. İzleyenlerimiz kolonlarını kendileri çeşitli şekillerde düzenleyip bizden bu kolonların tablodaki gibi özelliklerinin çözülmesini isteyebilirler.
Bize excelde bizim verdiğimiz gibi göndermeleri durumunda gönderdikleri kolonların dosyamızda bulunan özelliklere göre analizleri yapılmış şekilde gönderebiliriz.
Gönderdikleri kolonların benzersiz kolon olup olmadığını dosyamızda görebileceklerdir.

Tablomuzdan grup ve derece düzenlerini dikkate alarak sayı seçebilir özgür kolonlar oluşturabilirler.
Bir kolonun karakterinin ne olduğunu anlamanın bütün özelliklerini bir arada görmenin en kolay yolu bu dosya ile yapılmaktadır.
Örneğin;
Bir kolonun aynı anda grup düzeni, derece düzeni, asal düzeni, tek-çift düzeni gibi bir çok parametreyi öğrenebilmek için nerede ise bir A4 kağıdını doldurmanız gerekir.
Bu dosyamız bu işi kolaylıkla çözmektedir. İstenilen kolonların analizlerini yapmaktadır.

Şablonun aynısı on numara içinde düzenlenmiştir. Örnek şablonlar anasayfa ve sayısal loto sayfalarına eklenmiştir. On numara bloguna da dosya eklenmiştir.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki Toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

İzleyici Yorumları

Copyright ©201∞ Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL MEHMET tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.